Розвиток малого бізнесу – основа побудови української економіки

Posted by: In: 01 Бер 2016 Comments: 0

У першій бізнес-школі для малого бізнесу «Громадській Школі Бізнесу» відбувся черговий модуль МВА « Управлінський облік та бізнес-статистика». Навчання тривало з 12 до 14 лютого для трьох десятків підприємців з різних міст України.

Малий бізнес визначає темпи економічного зростання, структуру та якість внутрішнього валового продукту, – відзначають експерти Громадської Школи Бізнесу. Він виконує багато різноманітних функцій, без яких не може розвиватися економіка будь-якої країни. Для того, щоб підприємців з’явилося більше шансів на успіх, у Громадській Школі Бізнесу проводять програму МВА Executive Management, спрямовану саме на проблеми та потреби малого бізнесу в Україні. Днями відбувся черговий модуль, на якому учасники вивчали одні з найважливіших тем бізнесу – управлінський облік та бізнес-статистику.

Незважаючи на те, що більшість учасників навчання так чи інакше були знайомі з управлінським обліком, майже вся інформація модуля  була для них новою. Зокрема – ABC-калькулювання – принцип, за яким причиною витрат є не продукція, а діяльність. Тобто те, що виробляє підприємство, споживає діяльність (процеси, операції), а діяльність споживає конкретні ресурси.

«Якщо ми неправильно прорахуємо виробничі непрямі витрати, можемо неправильно визначити собівартість продукту чи послуги, а ці дані дані впливають на управлінські рішення щодо скорочення/розширення асортименту товару та подальшої діяльності компанії», – коментує учасниця модуля, керівник Інформаційно-аналітичного відділу Клубу Ділових Людей Оксана Кулеба.

Окрім того, підприємці навчилися  приймати рішення про те, чи можна той чи інший товар знімати з виробництва і як ця дія може вплинути на прибуток компанії. Також – прораховували показники компанії, враховуючи сезонність, тенденції тощо.

«Вся інформація модуля була дуже актуальною, цікавою та доречною. Приємно здивував блок бізнес-статистики. Особливо – міні-майстер-клас з користування Exel», – поділився враженнями учасник модуля, комерційний директор ПАТ «Львівський холодокомбінат» Сергій Кунта.

З наступного місяця у Громадській Школі Бізнесу стартує другий потік МВА, оскільки бажаючих навчатися за популярною методикою стало більше. Адміністрація Школи також нагадує про гранти на навчання, за якими покриваються 50% вартості курсу. Деталі за посиланням

Інші посилання для довідки:
Сторінка модуля МВА «Управлінський облік та бізнес-статистика»
Сторінка програми МВА у Громадській Школі Бізнесу
Стаття з детальним описом МВА

Related Posts